پیرسینگ

ساده ترین تعریفی که برای پیرسینگ وجود دارد سوراخ کردن پوست بدن , صورت , غضروف، است .که البته متداول ترین آن سوراخ کردن لاله گوش برای بانوان است. پیرسینگ در بیشتر نقاط دنیا انجام می شود و می توان از گوشواره، نگین یا سایر زیور آلات در نواحی مثل شکم (ناف) , ابرو بینی , گوش و…. در ناحیه مورد نظر استفاده کرد. در ایران معمولا بیشتر مراجعین تمایل به سوراخ کردن گوش یا بینی دارد البته در برخی از فرهنگ ها و کشور ها پیرسینگ بینی به عنوان رسم و سنت پذیرفته شده است مثل هند و کشمیر، با این حال ریشه ی تاریخی این عمل زیبایی چندان مشخص نیست و دراقوام گذشته نیز یافت می شود. البته گاه این فرایند وارد کردن یک سوزن به برخی قسمت های پوست بدن و یا غضروف، به منظور ایجاد یک سوراخ برای قرار دادن جواهرات در آن است.همچنین گاهی کلمه پیرسینگ می تواند به جواهراتی که در این سوراخ های پوستی قرار داده می شود، اشاره داشته باشد.
اعضای بدن با ا ستفاده از یک سوزن استریل سوراخ می شود در انجام پیرسینگ باید دقت کرد چرا که مکان های معتبر و بهداشتی و متخصص پوست آگاهی های لازم در رابطه با اصول بهداشتی , حساسیت ها و عوارض مربوطه را دارند و این مساله خود عاملی برای جلوگیری از هرگونه عفونت است. پیرسینگ در نواحی حساس بدن مثل آلت تناسلی را جدی بگیرید چرا که دقت و مراقبت های پس از پیرسینگ در این نواحی تشدید می شود، تا چند روز پس از پیرسینگ شاهد کمی خارش و سوزش در بیماران هستیم که این امر کاملا طبیعی است اما چنانچه خارش سوزش و آزردگی های پوستی برای مدت بیشتری ادامه پیدا کرد باید به پزشک مراجعه کرد و احتمال تشخیص عفونت در این شرایط بیشتر می شود.

انتخاب زیورآلات مناسب برای پیرسینگ
پوست برخی از افراد به زیورآلات پلاستیکی حساسیت دارند که به این عزیزان زیورآلات غیرفلزی پیشنهاد می شود آلیاژهای متفاوتی برای این دست از زیورآلات استفاده می شود مثل تیتانیوم ،آکریلیک، نیوبیوم،لوسیت و یا فولاد ضدزنگ، البته در برخی موارد به خواست شخص از نگین هایی از جنس طلا می توان استفاده کرد. آلیاژهای فلزی (ترکیبی) معمولا با نام ایمپلنت های پزشکی تایید از آن ها نام برده می شود ، اسامی خاصی دارند نشان دهنده استانداردی توسط ایزو تعریف می شوند و بر مبنای آن استاندارد ساخته می شوند.اسامی مختلفی برای آلیاژهای این چنینی وجود دارد طلا و ابسیدین (شیشه طبیعی) مدت هاست که استفاده می شوند. انتخاب زیورآلات برای پیرسینگ کمی پیچیده تر از انتخاب جواهرات معمول است . چون در این جراحی زیبایی سرپایی بخشی از بافت داخلی بدن با فلز در تماس است و باوجود مواد نامرغوب و بی کیفیت و گاها غیربهداشتی ممکن است به بدن شما آسیب وارد شود. توجه داشته باشید سوراخی که در بدن ایجاد شده و می توان بنا به سلیقه شما نگین و هر زیوری را در آن قرار داد اما آنچه حائض اهمیت است بیش از زیبایی ظاهری باید به جنس نگین استفاده شده توجه داشت تا مشکلات بعدی پدید نیاید. همه ما می دانیم با توجه به قیمت نمی توان خریدی مطمئن داشت حتی گرانترین زیورآلات ممکن است مطمئن نباشند. ابعاد زیورآلات را در نظر بگیرید تا بیش از حد تنگ یا بزرگ نباشد چرا که هردو حالت آزردگی پوستی ایجاد می کند. این موضوع در مورد ضخامت و مدل جواهراتی که استفاده می کنید مطرح است. حلقه , میله نگین های کوچک و بزرگ بسته به ناحیه ای که پیرسینگ وجود دارد باید انتخاب شوند.

لیست قیمت لیزر

انتخاب دستگاه مناسب با پوست شما توسط پزشک
استفاده ترکیبی از انواع دستگاه ها

پای کامل ۱۷۰.۰۰۰ تومان
هردوساق پا ۹۰.۰۰۰ تومان
هردوران پا ۱۰۰.۰۰۰ تومان
دست کامل ۹۰.۰۰۰ تومان
هردوساعد ۶۰.۰۰۰ تومان
هردوبازو ۴۵.۰۰۰ تومان
گودی کمر ۴۰.۰۰۰ تومان
کمرکامل ۹۰.۰۰۰ تومان
نیم تنه جلو ۹۰.۰۰۰ تومان
کشاله ران ۴۰.۰۰۰ تومان
شکم کامل ۵۰.۰۰۰ تومان
فول بادی (تمام بدن) بدون کمر ۴۵۰.۰۰۰ تومان
فول بادی (تمام بدن) باکمر ۵۰۰.۰۰۰ تومان
صورت کامل ۴۰.۰۰۰ تومان
چانه ۱۵.۰۰۰ تومان
پشت لب ۱۰.۰۰۰ تومان
گونه ۱۵.۰۰۰ تومان
گردن ۲۰.۰۰۰ تومان
خط ریش ۲۰.۰۰۰ تومان
کل پیشانی ۲۰.۰۰۰ تومان
خط شکم ۲۰.۰۰۰ تومان
خط وسط سینه ۳۰.۰۰۰ تومان
دورسینه ۲۰.۰۰۰ تومان
باسن ۵۵.۰۰۰ تومان
ژنیتال(بیکینی) ۵۰.۰۰۰ تومان